Zalety makijażu mineralnego

Naturalne kosmetyki

Kosmetyki ekologiczne

Makijaż mineralny jest bardzo popularny ponieważ charakteryzuje się trwałością, nie podrażnia cery i zaskakuje kolorami. Cienie, pudry czy korektory nie tylko są w stanie podkreślić lekko urodę, ale mają również charakter produktów pielęgnacyjnych. Warto sprawdzić dlaczego należy po takie produkty sięgać. Makijaż mineralny wykonuje się z użyciem kosmetyków, które nie mają syntetycznych składników podrażniających skórę. Sztuczne barwniki, substancje zapachowe, tłuszczowe są obecnie w wielu produktach do makijażu i powodować mogą wysuszenie skóry, zatykają pory, mogą doprowadzać do alergii. Preparaty do makijażu mineralnego są stworzone z takich składników jak mika oraz tlenki żelaza, cynku, tytanu oraz karminu. Naturalne minerały są oczyszczone i drobno mielone. Jednocześnie mają wszystkie cenne właściwości.

Mika

Mika to składnik pudru i podkładów mineralnych. Delikatnie rozświetla się skórę i poprawia przyczepność kosmetyków, zbiera również nadmiar sebum. Dobrze sprawdza się wypełniacz kosmetyków naturalnych, to substancja, która pozwala uzyskać dobrą konsystencję i odpowiednią objętość produktu. Tlenki żelaza są dostępne w różnych kolorach i poprzez ich mieszanie będzie można uzyskiwać pożądaną barwę. Tlenki cynku, dwutlenki tytanu mają pigment biały i rozjaśniają nasycone barwy a także służą do wypełniania kosmetyków. maja naturalny filtr UV, a więc będą chronić skórę przed złym promieniowaniem. Dzięki zawartości białych pigmentów kosmetyk będzie miał lepszą właściwość kryjącą. Tlenek cynku ma właściwości antybakteryjne oraz ściągające co liczy się przy cerze trądzikowej.

Zdrowa skóra

Kosmetyki naturalne – składniki

Składniki mineralne kosmetyków do makijażu pozwalają zatuszować mankamenty i podkreślają atuty urody. Mają również działanie o pielęgnacyjnym charakterze. Przede wszystkim pozwalają skórze oddychać, nie zatykają porów i chronią przed fotostarzeniem. Poleca się je dla cery trądzikowej. Ze względu na lekką konsystencję i naturalny efekt te produkty są dobre dla dojrzałych kobiet.

Kosmetyki dla cery trądzikowej

Dla cery trądzikowej warto wybierać pudry, podkłady, korektory o antybakteryjnych właściwościach. Kosmetyki mineralne występują w formie sypkiej i należy nakładać je na twarz z użyciem pędzla albo puszka. Wybrać można pędzel kabuki z naturalnego włosia, który ułatwi nakładanie specyfików.