Makijaż kosmetykami mineralnymi - aplikacja "na mokro"

Odpowiedni makijaż

Jeśli cera jest pokryta niedoskonałościami będzie wymagać używania dobrze kryjących kosmetyków. jeśli chce się uzyskać pełne krycie w przypadku kosmetyków mineralnych trzeba wykonywać aplikację na mokro. Najważniejsze będzie spryskanie pędzla dobrą substancją taką jak woda termalna czy też hydrolat. Do aplikacji na morko przydawać się może wacik nasądzony hydrolatem, którym wykonywać będzie można stemplowanie, ta technika zajmuje jednak sporo czasu, ponieważ trzeba całą skórę obłożyć stemplami z kosmetyków. dzięki temu zapewnić sposób można mocne krycie, jednak trzeba pamiętać o tym, by nie spowodować w taki sposób efektu maski.

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać korektor?

Wydawać by się mogło, że nie ma takiego produktu jak suchy i sypki korektor. Wiele kobiet nie może wybrać tego produktu, ponieważ obawia się, że mineralny kosmetyk nie będzie się trzymał. Ale to błędne przekonanie. Sypka konsystencja mineralnego korektora jest bardzo gęsta i dlatego z kolorem skóry dobrze się stapia. Korektor nakładamy podobnie jak podkład mineralny. Umieszczamy niewielką ilość na wieczku opakowania i tam zanurzamy niewielki pędzelek. Pamiętamy o mocnym wbiciu pędzla w kosmetyk, nadmiar strzepujemy na wieczko. Nanosimy na twarz w tych miejscach, które tego wymagają. Korektor wcieramy w skórę tak długo aż będzie można wypracować należyte krycie.

Kosmetyki mineralne do makijażu. Czym się będą różnić od tradycyjnych?

Makijaż mineralny wykonuje się z użyciem kosmetyków mineralnych takich jak puder, cienie czy kolorowe kosmetyki. Mają one wiele różnych zalet.

Kosmetyki mineralne

Makijaż kosmetykami mineralnymi - jak nakładać cienie do powiek?

Cienie do powiek należy będzie nakładać na sucho oraz na mokro. Trzeba pamiętać, że nakładane są na mokro i wtedy mają nieco mocniejszy kolor. Makijaż oczu kosmetykami mineralnymi niewiele różni się od tego tradycyjnego. Jeśli na co dzień będziemy używać sypkich cieni do powiek to można sobie spokojnie z tym poradzić. Tutaj również nakładanie jest podobne, wsypujemy produkt na wieczko i energicznie wbijamy pyłek w pędzel. Nakładamy cienie wedle uznania na powiekę, wykonujemy kreski, blendujemy kolory. Jeśli chcemy wykorzystywać cienie, by stworzyć eyeliner trzeba dodać do sypkiego produktu nieco wody termalnej i potem lekko zanurzamy pędzel w cieniu i wykonujemy kreskę w taki sam sposób jak zwykłymi produktami.

Wśród kosmetyków mineralnych znajdziesz:

pudry,

podkłady (kryjący, rozświetlający, matujący),

korektory,

cienie do powiek,

róże,

bronzery,

tusze i eyelinery.