Czy Innersense jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Innersense cruelty-free można znaleźć w Ulta, Safe & Chic i Amazon.

Innersense jest wolne od okrucieństwa

Innersense potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, by ich produkty były testowane na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Innersense jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Innersense na temat polityki testowania na zwierzętach:

Polityka Cruelty-Free

Zwróć uwagę, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak termin Cruelty-Free jest zazwyczaj używany w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj też, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Innersense nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Innersense, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Innersense są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Innersense są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Innersense na temat jej wegańskich oświadczeń:

Polityka Wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Innersense?

Zapytałam Innersense, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Innersense jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!