Czy marka ColourPop jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty ColourPop można znaleźć na stronie colorpop.com lub w Ulta.

ColourPop jest wolny od okrucieństwa

Firma ColourPop potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. Ponadto, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, ColourPop jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu oficjalnego oświadczenia firmy ColourPop dotyczącego testowania na zwierzętach:

Polityka firmy ColourPop dotycząca testów na zwierzętach

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków nadal będzie wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Jednak firma ColourPop potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, w związku z czym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak oznaczenie Cruelty-Free zazwyczaj oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy dotyczącą produktów wolnych od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

ColourPop nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku ColourPop, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów ColourPop są wegańskie?

ColourPop wyraźnie oznacza wszystkie swoje wegańskie produkty na swojej stronie internetowej. Zobacz poniższy przykład.

Ponadto na stronie internetowej ColourPop znajduje się lista produktów, które NIE są wegańskie. Oznacza to, że produkty z tej listy zawierają jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego lub produkty uboczne.

Kiedy zapytałam, jak często lista produktów niewegańskich jest aktualizowana, przedstawiciel ColourPop powiedział mi, że lista ta jest aktualizowana przed wprowadzeniem na rynek każdego nowego produktu/odcienia, więc jest to najbardziej wiarygodna i aktualna lista z dostępnych

.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ono, że nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Zasady etycznego wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swoich zasad wydobycia miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę ColourPop, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Dziękujemy za kontakt! Mika w naszych produktach pochodzi z USA, Japonii i Europy".

ColourPop nie odniósł się konkretnie do tego, w jaki sposób

przeprowadza audyt lub śledzi, czy w wydobyciu miki nie brały udziału dzieci.