Czy krem DryBar jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Drybar wolne od okrucieństwa na Amazon, Sephora i Ulta.

DryBar jest wolny od okrucieństwa

Firma DryBar potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy DryBar za produkt wolny od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu zawierający informacje na temat polityki firmy DryBar dotyczącej testów na zwierzętach, zamieszczone na jej stronie internetowej:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma DryBar potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

DryBar nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku DryBar, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Jednak niektóre produkty są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów DryBar są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty DryBar są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Mają także stronę poświęconą produktom wegańskim: https://www.drybar.com/benefits/vegan-hair-care-products

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie są wytwarzane produkty DryBar?

Zapytałem firmę DryBar, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Tak więc nasze płyny DryBar są produkowane tutaj w Stanach Zjednoczonych, a nasze narzędzia DryBar Tools są produkowane w Chinach!"

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Drybar, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedziała na żaden z moich e-maili ani wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status firmy DryBar jako cruelty-free i vegan, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!