Jak nakładać podkład mineralny?

podkład mineralnySztuka nakładania makijażu mineralnego nie jest wcale na tyle skomplikowana, aby nie można było jej opanować. Istnieje przynajmniej kilka skutecznych metod, każda z nas może więc wybrać tą, która w największym stopniu przypada nam do gustu. Stosunkowo najprostszym zadaniem jest uzyskanie lekkiego krycia, tu bowiem niezbędne jest jedynie lekkie oprószenie twarzy podkładem mineralnym z wykorzystaniem pędzla do pudru. Nieco bardziej skomplikowane jest uzyskanie średniego krycia, jeśli jednak zaopatrzymy się w pędzel kabuki i ono będzie nam wychodziło znakomicie. Pędzel ten jest zazwyczaj mniejszy niż ten, który wykorzystujemy do pudru, charakterystyczne jest przy tym dla niego zbite i gęste włosie. Średnie krycie rozpoczynamy odsypując nieco produktu na wieczko opakowania, a następnie nabierając go na pędzel.

jak nakładać podkład mineralnyNajlepiej w pierwszej kolejności dotykać nim o wieczko, a dopiero w dalszej – wykonać kilka ruchów okrężnych wokół niego. Dzięki temu produkt lepiej wnika we włosie. Już na tym etapie dobrze jest pozbyć się ewentualnego nadmiaru produktu stukając pędzlem o brzeg wieczka. Samo nakładanie podkładu może następować tak z wykorzystaniem okrężnych ruchów, jak i stemplowania, choć to właśnie druga z wymienionych tu metod cieszy się większą popularnością uważana za bardziej wydajną i zapewniającą lepsze krycie. Strategiczne miejsca twarzy powinny być zatem dotykane włosiem pędzla, stemplowanie pozwala zaś na odpowiednio intensywne wciskanie produktu w skórę. Makijaż można zakończyć kolistymi ruchami wokół twarzy, które upewnią nas, że puder wchłonął się równomiernie. Również w przypadku pełnego krycia makijaż będzie łatwiejszy do wykonania, gdy posłużymy się odpowiednim narzędziem. W tym przypadku jest to pędzel flat-top, welurowy puszek albo gąbeczka.

jak nałożyć podkładPorady dla osób wykonujących makijaż:

a) Spryskanie pędzla kabuki lub mgiełką albo wodą termalną pomoże zwiększyć krycie.

b) Osoby z cerą suchą mogą delikatnie spryskać twarz już po nałożeniu produktu. Dzięki temu podkład lepiej stopi się z cerą.

c) Przed nałożeniem produktu mineralnego warto upewnić się, że stosowany przez nas krem nawilżający dobrze się wchłonął

d) Odpowiednie nawilżanie cery suchej zatrzyma makijaż na dłużej i sprawi, że będzie się on pięknie prezentował.

e) Cera tłusta i mieszana bardzo lubi puder utrwalająco-matujący. Może być on nie tylko bazą pod makijaż, ale i elementem pozwalającym na jego wykończenie.